°C

Żużlowcy po badaniach. Wszyscy są zdrowi!

fot. Archiwum Radia Zachód
 

Znamy już wyniki poniedziałkowych testów na obecność koronawirusa, które wykonywano u żużlowców i sztabów drużyn, w tym Moje Bermudy Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra. PGE Ekstraliga poinformowała, że wszystkie próbki dały wynik negatywny! Dodajmy, że przebadano blisko 500 osób.

– To doskonała wiadomość i bardzo cieszymy się przede wszystkim z czysto ludzkiego punktu widzenia, że wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, a także pracownicy klubów oraz osoby funkcyjne i sędziowie są kolokwialnie mówiąc „czyści” – powiedział na łamach oficjalnej strony żużlowej PGE Ekstraligi (speedwayekstraliga.pl), prezes spółki Wojciech Stępniewski. – Nie spoczniemy na laurach i chcemy, aby nasz reżim sanitarny sprawdził się również w kolejnych etapach „odmrażania” polskiego żużla. Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozpoczęcia treningów, a następnie rozgrywek PGE Ekstraligi – dodał włodarz.

Treningi na torze żużlowym mają zostać wznowione w najbliższy piątek, natomiast same rozgrywki mają ruszyć już 12 czerwca. Lubuskie zespoły zainaugurują sezon dwa dni później. Falubaz Zielona Góra ma zaplanowany mecz w Rybniku w niedziele, 14 czerwca o godz. 16.30, zaś Moje Bermudy Stal Gorzów pojedzie tego dnia o 19.15 z Fogo Unią Leszno.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku