°C

Pobili i okradli przechodnia w Lubsku. Czeka ich nawet 12 lat odsiadki

Fot. Lubuska Policja
 

Policjanci z Lubska zatrzymali dwóch podejrzanych o rozbój. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon i uciekli. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i zastosował wobec mężczyzn areszt - poinformowała we wtorek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

„Za tego typu przestępstwo może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności. Kara dla zatrzymanych mężczyzn może być surowsza, ponieważ działali w warunkach tak zwanej recydywy”

– dodała policjantka.

Do napaści doszło 20 maja br. w Lubsku. Do pokrzywdzonego podeszło dwóch mężczyzn. Szarpali, bili pięściami i kopali go po całym ciele, doprowadzając do stanu bezbronności. Zabrali mu telefon i uciekli.

Po zgłoszeniu przestępstwa przez pobitego, funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon miasta i rozpoczęli poszukiwania napastników.

„Po niespełna 20 minutach na jednej z nich zauważyli dwóch opisanych mężczyzn. Policjanci zatrzymali mieszkańców pow. żarskiego i odzyskali zrabowany telefon”

– powiedziała Berestecka.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku