°C

800 osób do badań! Fabryka mebli w Gubinie zamknięta!

Fot. strona internetowa A.Z. Iwaniccy s.j.
 

Gubińska fabryka mebli, zatrudniająca 800 osób, zamknięta! Cała załoga zostanie przebadana w kierunku zakażenia koronawirusem. Takie działania zostały podjęte po tym, jak u trzech pracowników fabryki w Gubinie wykryto Covid-19. To m.in dwóch kierowców, którzy pracowali w lokalnym przedsiębiorstwie.

Dyrektor fabryki Andrzej Iwanicki w rozmowie z Radiem Zachód powiedział, że zakażone osoby przebywają obecnie w izolatorium w Żaganiu. – Natychmiast po tej sytuacji wstrzymaliśmy pracę całego zakładu – dodaje dyrektor.

Jak dodaje Andrzej Iwanicki, żaden z pracowników nie zgłaszał do tej pory pogorszenia się stanu zdrowia.

Sytuację obserwuje również burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak, który podkreśla, że jest to jeden z większych zakładów pracy w mieście. – Zawsze są obawy, że z pojedynczego przypadku może rozwinąć się ognisko koronawirusa – dodaje.

Decyzje w fabryce podejmowane są po konsultacjach z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz służbami wojewody lubuskiego. W kontakcie jest także burmistrz Gubina.

Wojewoda Władysław Dajczak mówi, że od południa funkcjonuje mobliny punkt poboru próbek drive thru.

Próbki analizowane są w laboratoriach w województwie lubuskim, naszych specjalistów wspierają także koledzy ze Szczecina.

Więcej na ten temat w dzisiejszej popołudniówce Radia Zachód.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku