°C

Próbował oszukać 74-latkę z Sulechowa – został aresztowany

Fot. Lubuska Policja
 

Policjanci z Sulechowa zatrzymali 20-latka podejrzanego o próbę oszustwa metodą "na córkę". Młody człowiek, po przedstawieniu zarzutu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – poinformowała w poniedziałek Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

„20-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego współpracował z innymi osobami. Usłyszał zarzut usiłowania oszustwa zagrożony karą do ośmiu lat więzienia. Policjanci pracują teraz nad ustaleniem i zatrzymaniem jego wspólników”

– powiedziała Stanisławska.

Do próby wyłudzenia pieniędzy od jednej z seniorek z Sulechowa doszło 20 maja. Policję powiadomił o niej mąż kobiety. Z jego relacji wynikało, że na ich telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta podająca się za ich córkę i poprosiła o pożyczenie pieniędzy w kwocie 20 tys. zł na spłatę rzekomego długu.

„Dzwoniąca próbowała przekonać seniorkę, żeby wypłaciła pieniądze z banku i przekazała córce. Poprosiła, by nie rozłączała się. 74-latka zorientowała się, że ktoś próbuje ją oszukać i poprosiła męża, by powiadomił policję, a sama wyszła z domu. Wtedy jej maż zauważył przez okno młodego mężczyznę, który zaczął ją śledzić”

– zrelacjonowała Stanisławska.

Zaalarmowani policjanci szybko pojawili się przed domem starszego małżeństwa. Na osiedlu namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez męża 74-latki.

Według policjantów 20-latek nie działała sam i miał za zadanie odebrać od pokrzywdzonej pieniądze dla fałszywej córki.

CZYTAJ TAKŻE: Pomimo wielu apeli i spotkań organizowanych przez policjantów, nadal zdarzają się przypadki oszustw dokonywanych na osobach starszych. Sprawcy najczęściej podają się za najbliższych i tworzą fikcyjne historie o policyjnych działaniach, w których rozmówca ma rzekomo brać udział.

10 przykazań dla starszych, aby nie dać się oszukać [PORADNIK]

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku