°C

Koronawirus – komentarze polityków

Fot. Pixabay
 

Pandemia koronawirusa – jednym z tematów Politycznego Podsumowania Tygodnia. Według najnowszych danych, w regionie lubuskim jest 99 przypadków zakażeń koronawirusem. W porannym raporcie, służby wojewody poinformowały o dwóch nowych przypadkach. Jednym z zakażonych jest mężczyzna z Zielonej Góry, który przebywa w izolacji domowej. Drugi zakażony to mężczyzna z powiatu krośnieńskiego.

Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry wskazywał, że pandemia się nie skończyła, ale poluzowanie gospodarki będzie skutkowało wzrostem zakażeń:

Wojna jeszcze trwa, ale bitwę z koronawirusem u nas, udało się wygrać – mówił  Sławomir Kotylak z PO, odnosząc się do optymistycznych komentarzy władz województwa:

Bożena Ronowicz z PiS wskazywała, że zachowania osób publicznych wyrażających, jak mówiła, hurraoptymizm, kiedy trwa walka z koronawirusem, są niebezpieczne:

Piotr Tykwiński z SLD zwracał uwagę na liczbę wykonywanych testów na koronawirusa:

Mieszkańcy miasta przestali trzymać się wyznaczonych zasad. Nie noszą na przykład maseczek, stąd nowe zakażenia – uważa Arkadiusz Dąbrowski z PSL:

Widać, że zakażenia koronawirusem w kraju wyhamowują, a ogniska wykrywane są w grupach zamkniętych, u górników czy w DPS-ach – komentował Marcin Mindler z Konfederacji, który uważa, że konieczne jest  dalsze odmrażanie gospodarki:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku