°C

Ekoenergetyka podbija Paryż!

Fot.: Ekoenergetyka

Zielonogórska firma wygrała właśnie przetarg na dostawę ładowarek do autobusów elektrycznych wykorzystywanych przez transport miejski w stolicy Francji.

Docelowo w Paryżu pojawi się ok. 4 tys. ładowarek wyprodukowanych w Zielonej Górze.

– Wartość kontraktu opiewa na 50 mln euro i jest to największe tego typu zamówienie w Europie – mówi prezes Ekoenergetyki Bartosz Kubik:

Ekoenergetyka będzie też produkować ładowarki do autobusów miejskich w Hamburgu.

Bartosz Kubik podkreśla, że to kolejne miasto, które chce całkowicie zrezygnować z pojazdów spalinowych w transporcie publicznym: 

Z autobusów elektrycznych zasilanych ładowarkami z Zielonej Góry korzysta też coraz więcej miast w Polsce. Ekoenergetyka dostarcza stacje do ładowania pojazdów m.in. dla przewoźników w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

– Nasze ładowarki pojawią się już wkrótce także na wielu stacjach Orlenu w całej Polsce – zaznacza wiceprezes firmy Maciej Wojeński: 

Ekonenergetyka to firma założona w 2009 roku przez dwóch absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie firma zatrudnia 120 osób, a produkowane przez nich w Zielonej Górze stacje ładowania pojazdów elektrycznych można spotkać m.in. w Barcelonie, Berlinie, Dreźnie, Hanowerze, Oslo, Helsinkach i Malmo, a ostatnio także w Moskwie.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.