°C

Zielona Góra przygotowana na zimę?

Skręcenia, złamania, obtarcia – prawie 100 osób trafiło w ostatnią sobotę na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Powód? Gołoledź w Zielonej Górze.

Już od wczesnych godzin porannych, mieszkańcy mieli duży problem z poruszaniem się po cienkiej warstwie lodu, która pokryła zielonogórskie chodniki i ulice. Ostatnią sobotę wspomina dr Antoni Ciach, ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze:

 

 

Jak co roku, w ramach zimowego utrzymania dróg i chodników, nasze miasto zostało podzielone na 3 strefy. Działa w nich łącznie 5 firm, dysponujących m.in. kilkunastoma pługo-piaskarko-solarkami. O tym jak służby walczyły 1 grudnia ze skutkami marznącego deszczu, mówi Paweł Urbański z magistratu:

 

 

O rozwagę i wyobraźnię apeluje do kierowców zielonogórska policja. Ile zdarzeń drogowych odnotowali funkcjonariusze w ostatnią sobotę, 1 grudnia? Mówi Małgorzata Stanisławska, z KMP w Zielonej Górze:

 

 

Budżet miasta na aktualny, zimowy sezon utrzymania dróg i chodników, wynosi ponad 5,5 mln złotych. Z ponad 800 km dróg, odśnieżaniem objętych jest około 330 km jezdni. Natomiast spośród 1000 km miejskich chodników, służby obsługują około 110 km nawierzchni przeznaczonej dla pieszych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.