°C

Sprawa ZZUM już w zielonogórskiej prokuraturze

Zarzutami o mobbing i możliwymi malwersacjami finansowymi w Zakładach Usług Miejskich oficjalnie zajmuje się zielonogórska prokuratura. W rozmowie z nami potwierdził to rzecznik prasowy Zbigniew Fąfera. Informacje o nieprawidłowościach zawarte były w liście tragicznie zmarłej, głównej księgowej spółki.

 

Zbigniew Fąfera wyjaśnia do czego w tej chwili sprowadzają się działania prokuratury:

 

 

Czy w sprawie istnieje zagrożenie matactwa? Rzecznik prasowy prokuratury dopuszcza taką możliwość, ale nie przesądza o tym jak będzie prowadzone śledztwo:

 

 

Z informacji, które posiada prokuratura wynika, że główna księgowa spółki zarządzającej Palmiarnią i Miejskim Zakładem Pogrzebowym, przed samobójczą śmiercią, otrzymała wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron.

Informacji tej nie chciał przekazać nam zarząd ZZUM. Z kolei prezydent miasta unikał odpowiedzi na pytanie o to, kiedy dowiedział się o problemach spółki.

Cała rozmowa z prokuratorem na naszej stronie. Do tematu będziemy wracać w naszych wiadomościach. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.