°C

Spór o wodę

fot. Piotr Kuśnierz

Mieszkańcy Osiedla Śląskiego mają dość. Co roku muszą regulować wysokie niedopłaty za zimną wodę.

Radio Zielona Góra spotkało się z ponad dwudziestoma lokatorami kilku bloków na Osiedlu Śląskim. Dwa tygodnie temu mieszkańcy otrzymali pisma od Spółdzielni Mieszkaniowej „Kisielin”. Wynikało z nich, że muszą zapłacić za ubiegły rok – od 80 do 140 złotych – w zależności od bloku. Zielonogórzanie są oburzeni tak wysokimi opłatami za wodę, a spółdzielnia według nich nie pomaga w wyjaśnieniu sprawy.

 

 

Ponadto na spotkaniu z mieszkańcami pojawił się również przedstawiciel Osiedla Pomorskiego. Zielonogórzanin twierdzi, że na jego osiedlu jest ten sam problem.

 

 

O wysokich opłatach za wodę na Osiedlu Śląskim informowali nas również słuchacze za pośrednictwem Poczty Głosowej Radia Zielona Góra [661 971 971].

 

 

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu poprosiliśmy o komentarz Spółdzielnię Mieszkaniową „Kisielin”. Zarząd nie zgodził się jednak na udzielenie jakichkolwiek informacji. Pierwszy raz o tej sprawie pisaliśmy TU.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.