°C

Rolnicy na Jasnej Górze

Główne uroczystości z udziałem prezydenta Andrzej Dudy rozpoczną się o godzinie 11.00 uroczystą Sumą z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Mszy świętej będzie przewodniczyć i homilię wygłosi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Słowo do pielgrzymów na zakończenie sumy skieruje bp Edward Białogłowski, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy. Planowane jest też wystąpienie prezydenta.
Jasnogórskie dziękczynienie za plony rozpoczęło się wczoraj wieczorem Mszą Świętą w częstochowskim sanktuarium, następnie pielgrzymi wzięli udział w nabożeństwie drogi krzyżowej na Wałach i czuwaniu modlitewnym.
Tradycyjnie dożynkom towarzyszy 27. Krajowa Wystawa Rolnicza, jedna z największych tego typu imprez w kraju, w której bierze udział ponad 400 wystawców. Odbywają się też koncerty zespołów folklorystycznych, targi sztuki ludowej, oraz degustacje potraw regionalnych w ramach 19. Dni Europejskiej Kultury Ludowej.
Dożynki na Jasnej Górze organizowane są od 36 lat w pierwszy weekend września.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.