°C

Radość przedwczesna. Odpady nadal w Parku Zastal

Czy z terenu Parku Zastal zniknęło nielegalne składowisko odpadów? Prezydent miasta poinformował na swoim profilu społecznościowym, że dwie działki przy firmie recyklingowej zostały oczyszczone. Radio Zielona Góra postanowiło sprawdzić jak jest w rzeczywistości. Na filmie z naszego drona widać, że odpady nadal są magazynowane przed halą. Zniknęła jedynie niewielka ich część.

Rozczarowania nie kryje Joanna Liddane z Ruchu Miejskiego Zielona Góra. W jej ocenie prezydent manipuluje informacjami o działaniach w tej sprawie:

 

 

 – Sprawa nie jest załatwiona jak należy – dodaje Jacek Budziński. W ocenie radnego Prawa i Sprawiedliwości sortownia w ogóle nie powinna być umiejscowiona na terenie Zastalu:

 

 

Film z aktualnej sytuacji w Parku Zastal i rzeczywistej ilości odpadów gromadzonych poza halą prezentujemy na naszej stronie www.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.