°C

Radny Platformy straszy dziennikarzy

fot. Facebook/Radio Zachód

Prominentny polityk lubuskiej Platformy Obywatelskiej grozi pracownikom Polskiego Radia Zachód. Pod opublikowaną przez nas informacją o aktualnym sondażowym poparciu dla partii politycznych, Sebastian Ciemnoczołowski napisał, że nasi dziennikarze będą musieli wyprowadzić się z województwa lubuskiego. Zapowiedział także rozliczanie mediów porównując przyszłą akcję do procesu dekomunizacji. 

O komentarz do próby zastraszania dziennikarzy Polskiego Radia Zachód zapytaliśmy polityków.

Partyjny kolega Ciemnoczołowskiego, prawnik Adam Urbaniak z Platformy Obywatelskiej nie widzi w słowach radnego sejmiku nic zdrożnego. Na naszej antenie o sprawę pytał go Janusz Życzkowski:

Innego zdania jest Piotr Barczak z Prawa i Sprawiedliwości. Komentując próbę zastraszania dziennikarzy, mówi wprost – to powinno być karane:

Informacja o komentarzu radnego Platformy Obywatelskiej została przekazana władzom partii w regionie. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej sprawie. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.