°C

Protest pracowników pomocy społecznej

fot. Daniel Sawicki

Dziś rozpoczął się Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Jest to część ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pracowników pomocy społecznej zatrudnionych w domach pomocy społecznej, ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy społecznej, itp.

W Zielonej Górze protestują m.in. pracownicy DPS. Chodzi przede wszystkim o płace, ale również o wprowadzenie rozwiązań systemowych.

– Przez całe lata pracownicy pomocy społecznej byli w ogonku wynagrodzeń – mówi Rafał Jaworski przewodniczący organizacji Związkowej „Solidarność”:

 

 

Jak podkreślają pracownicy protest ten jest wyrazem sprzeciwu pracowników wobec lekceważenia ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Opiekun Krzysztof Szypowski informuje, że 21 listopada wszyscy pracownicy pomocy społecznej pojawią się w pracy na czarno:

 

 

Jak zapewniają protestujący nikt z pensjonariuszy nie pozostanie bez opieki.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.