°C

Nowe nazwy przystanków PKP w Zielonej Górze

fot. P. Kuśnierz

Jak informuje w specjalnym komunikacie biuro prasowe PKP, kolej wprowadza nowe przystanki i nowe nazwy na sieci kolejowej. Nowe przystanki i zwiększenie możliwości kolei m.in. w aglomeracjach, to jeden z celów Krajowego Programu Kolejowego. W przyszłym roku zarządca infrastruktury planuje oddać do użytku ponad 20 nowych przystanków.

Porządkując nazewnictwo, już w 2017 roku nowe nazwy zyskały stacje i przystanki w kilkunastu miejscowościach. Podobna sytuacja jest m.in. w Zielonej Górze, gdzie do końca 2018 roku podróżni będą korzystać ze stacji Zielona Góra Główna (dawniej: Zielona Góra), Zielona Góra Przylep (dawniej: Przylep) i Zielona Góra Stary Kisielin (dawniej: Stary Kisielin).

W 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w uzgodnieniu z gospodarzami miejscowości wprowadzą nazwy nowych stacji i przestanków w 13 miejscach. Przypomnijmy, że w 2017 na sieci kolejowej przybyły nowe przystanki, m.in.Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.