°C

Niebezpieczne przejście

Fot. P. Kuśnierz

Pisk opon, wyprzedzanie na trzeciego i nadmierna prędkość. Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Sulechowskiej z Urszuli jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście.

Nie ma tu sygnalizacji świetlnej. Zielonogórzanie alarmują – przechodząc przez pasy na wysokości marketu, trzeba zachować szczególną ostrożność:

Po raz kolejny interpelację w tej sprawie złożył radny Jacek Budziński. Wg niego przejście należałoby zmodernizować, instalując np. wzbudzaną sygnalizację świetlną:

W ubiegłym roku na niebezpiecznym przejściu dla pieszych doszło do jednego wypadku. Zostały potrącone 2 osoby. Na poprawie bezpieczeństwa w tym miejscu zależy również policji. Jedną z możliwości jest likwidacja spornego przejścia dla pieszych. Mówi Jarosław Tchorowski, komendant miejski zielonogórskiej policji:

O komentarz zwróciliśmy się również do magistratu. Otrzymaliśmy jedynie informację, że miasto „przeanalizuje sytuację zwiększenia bezpieczeństwa” na wspomnianym przejściu dla pieszych. Przypomnijmy, Radio Zielona Góra mówi o tym problemie od 2017 roku. Ten temat był poruszany m.in. w programie „RZG Interwencje”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.