°C

Nie mogą się doczekać przyjazdu trenera i sezonu przygotowawczego!

fot. Jacek Białogłowy

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra wracają do treningów 15 sierpnia, wcześnie będą mieli dwa dni badań(13-14.08), ale czterech z nich już mocno wzięło się do roboty!

Łukasz Koszarek, Filip Matczak, Kacper Mąkowski i Kacper Traczyk od poniedziałku trenują w salce rozgrzewkowej hali CRS(główy parkiet jest zajęty przez świadków Jehowy) pod okiem jednego z trenerów – Arkadiusza Miłoszewskiego. Ten daje zawodnikom niezły wycisk i…czeka na nowego pierwszego trenera Stelmetu i na zakres obowiązków, bo nie jest on końca jasny.

Wiemy bowiem, że Arkadiusz Miłoszewski ma się mocno od nadchodzącego sezonu zajmować młodzieżą  – współpracą Stelmetu z SKM Zastal czy koordynacją treningów w nowopowstającej hali przy ul. Amelii. Do tego ma mieć oko na II zespół Stelmetu. 

Przy tym II zespole zatrzymajmy się na moment. Od nowego sezonu nie będą to już Muszkieterowie Nowa Sól, ale Intermarche Zielona Góra. Zespół będzie grał we wcześniej wspomnianej hali przy Amelii. 

A wracając do Miłoszewskiego – obok pracy z młodzieżą został on jednym z asystentów Igora Jovovića przy I drużynie Stelmetu. I pojawia się pytanie – jak pogodzi te obowiązki, czy będzie latał z zespołem na mecze VTB, czy będzie zajmował się scoutingiem czy będzie miał tylko obowiązki związane z PLK.

To wydaje się najsensowniejsze – panowie znają się z przeszłości z jednej z klinik trenerskich, na której mieszkali w jednym pokoju hotelowym. Gdy Jovović dowiedział się, że Miłoszewski pracuje w Stelmecie zaproponował go jako człowieka, który wprowadzi go w tajniki polskiej ligi jako asystent. Ale jak będzie dokładnie wyglądała praca Miłego – to się okaże po rozmowach, które odbędą się w najbliższych dniach. 

Arkadiusz Miłoszewski o treningach z czwórką ze Stelmetu:

A.Miłoszewskiego poprosiliśmy też o scharakteryzowanie dwóch nowych, młodych zawodników Stelmetu – Kacpra Mąkowskiego i Kacpra Traczyka:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.