°C

Morawiecki: Niższy ZUS, CIT 7 %…

fot. Kancelaria Premiera

Premier zapowiada udogodnienia dla rodzin, przedsiębiorców, seniorów, uczniów i kierowców. Mateusz Morawiecki uczestniczy w konwencji Prawo i Sprawiedliwości w Warszawie.

Dla przedsiębiorców szef rządu zapowiedział: zmniejszenie składki ZUS dla małych przedsiębiorców oraz obniżkę CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 procent.

Dla uczniów ma być przeznaczony program „wyprawka”. Zakłada on, że dla każdego dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, przeznaczone ma być jednorazowo 300 złotych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ta wypłata ma być bezwarunkowa.

Premier zapowiedział również program dla seniorów – dostępność plus. W najbliższych latach rządzący zagwarantują 23 miliardy złotych na poprawę warunków ich życia. Jak podkreślił, chodzi między innymi o budowę wind w niskich, kilkupiętrowych budynkach. Szef rządu obiecał również minimalną emeryturę dla kobiet w wieku emerytalnym, które nie mają wypracowanej emerytury, a mają co najmniej czworo dzieci.

Mateusz Morawiecki zapowiedział również budowę dróg lokalnych. Jesienią ma zostać powołany fundusz do sfinansowania tego projektu – w wysokości co najmniej 5 miliardów złotych. Będzie przeznaczony na naprawę i budowę dróg gminnych i powiatowych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.