°C

Dodatkowe 650 mln zł trafi do szpitali

minister zdrowia Łukasz Szumowski, fot. Twitter

Dodatkowe 650 mln zł zostanie przeznaczonych na poprawę dostępności do świadczeń zdrowotnych i wzrost finansowania szpitali, w tym szpitali powiatowych – poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski poinformował, że na jego wniosek Narodowy Fundusz Zdrowia zmienia wyceny świadczeń zdrowotnych. Zmiana ta będzie miała zastosowanie od 1 stycznia tego roku, co oznacza, że zwiększą się ryczałty, jakie są przewidziane dla szpitali powiatowych w 2019 r.

Wzrost wyceny dotyczy świadczeń realizowanych na dwóch podstawowych oddziałach szpitalnych: chirurgia ogólna i choroby wewnętrzne. Korekta obejmie też wybrane świadczenia internistyczne, w tym związane z opieką nad osobami powyżej 65 lat.

Zakładany wzrost wycen w chirurgii i chorobach wewnętrznych będzie wynosił od 5 do 15 proc.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.