°C

Miejskie władze i służby o escape roomach w Zielonej Górze

Fot.: P. Kuśnierz

Zielona Góra po kontrolach w escape roomach. Dziś w ratuszu, z inicjatywy przewodniczącego Rady Miasta Piotra Barczaka, odbyło się spotkanie miejskich służb.

Straż pożarna, policja, straż miejska oraz magistrat podsumowały współpracę w ostatnich dniach. Skontrolowano 3 escape roomy. Jeden lokal przy ulicy Grottgera został zamknięty. Mówi komendant PSP w Zielonej Górze, mł. bryg. Piotr Jankowiecki:

Z kolei dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w magistracie Waldemar Michałowski zwrócił uwagę na nowelizację ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Zmiany w przepisach mają zwiększyć bezpieczeństwo w pokojach zagadek:

Spotkanie miało na celu skoordynowanie pracy najważniejszych miejskich służb w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Mówi Piotr Barczak, przewodniczący Rady Miasta w Zielonej Górze:

W Polsce jest ponad 1000 escape roomów. Do tej pory zamknięto ponad 50 tego typu lokali w całym kraju.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.