°C

Medale kajakarzy Startu Zielona Góra w MP

Start Zielona Góra

Na obiektach poznańskiej Malty po raz siódmy odbyły się mistrzostwa Polski w parakajakarstwie wspólnie z mistrzostwami Polski seniorów. W zawodach udział wzięło dwoje paraolimpijczyków Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, w tym brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016 – Kamila Kubas. Zawodnicy niepełnosprawni startowali w kategorii open, połączonych klasach schorzeń na dystansie 200m.

Złoty medal zdobył podopieczny trenera Macieja Wyszkowskiego – Mateusz Surwiło, który jednocześnie zwyciężył w klasie KL3. Srebrny medal przypadł Kamili Kubas, która ustanowiła nowy rekord życiowy z czasem 0:54,917, jednocześnie była najlepsza w swojej klasie startowej KL1. Trenerem zawodniczki jest Jan Durczak. O wynikach zielonogórskich parakajakarzy mówi Marek Marucha – wiceprezes Startu Zielona Góra:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.