°C

List do prezydenta. Barczak i Nesterowicz komentują

Pismo

Ciąg dalszy afery w Zielonogórskich Zakładach Usług Miejskich. Po tragicznej śmierci głównej księgowej, która zostawiła list z informacjami o nieprawidłowościach w firmie, głos zabierają anonimowe osoby podpisujące się jako pracownicy spółki. W piśmie, które trafiło do naszej redakcji czytamy o wstrząsie jaki wywarła samobójcza śmierć współpracownika, zastraszaniu przez zarząd i braku zaufania do szefostwa firmy zarządzającej Palmiarnią i Miejskim Zakładem Pogrzebowym.

Do tej pory sprawy pisma nie skomentowali ani Janusz Jankowski i Zdzisław Strach, czyli zarząd ZZUM, ani Janusz Kubicki. – Prezydent do poniedziałku jest poza urzędem – poinformowano nas w Urzędzie Miasta.

Sprawę zarzutów w liście komentują za to radni. W ocenie Piotra Barczaka szybka odpowiedź na pytania o nieprawidłowości jest w interesie mieszkańców:

 

 

O opinię dotyczącą zarzutów zawartych w liście zapytaliśmy także Tomasza Nesterowicza. Według niego w sprawie ważna jest reakcja władz miasta na możliwe nieprawidłowości w spółce:

 

List, który został wysłany do prezydenta, radnych i mediów zawiera pytania, które wskazują na możliwe nieprawidłowości w funkcjonowaniu ZZUM, Palmiarni, Miejskiego Zakładu Pogrzebowego, a nawet Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Anonimowi autorzy pytają dlaczego do tej pory nie zlecono kontroli w firmie, a stanowisko głównej księgowej zostało, jako to określają, „wyczyszczone”.

Kwestionowana jest również polityka kadrowa, wskazywany mobbing, nieprawidłowości w KTBS, za które płacą lokatorzy, wyciszane problemy cmentarza komunalnego.

Więcej o sprawie piszemy TU

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.