°C

Kto mówi prawdę w sprawie Ślimaczka?

Jakie są faktyczne powody rozwiązania umowy najmu miejskiego budynku z prywatnym żłobkiem przy Wojska Polskiego? Urząd Miasta przekonuje, że najemca nie dopełnił formalności i dlatego umowa najmu wygasła, przedsiębiorca przedstawia dokumenty, z których wynika, że magistrat wiedział o zmianach w dokumentacji.

Jeszcze w piątek pytany na naszej antenie Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych przekonywał, że umowa z firmą została rozwiązana ze względu na brak aktualizacji danych dotyczących właścicieli żłobka:

Wczoraj w programie interwencyjnym reprezentująca właścicielkę żłobka mecenas Beata Patoleta, przedstawiła dokument, z którego wynika, że Urząd Miasta wiedział o zmianach w strukturze właścicielskiej:

Dziś rano o sprawę zapytaliśmy szefową miejskiej oświaty Wioletę Haręźlak. Wiceprezydent miasta twierdzi, że miasto nie posiada dokumentów, które powinien złożyć żłobek:

Zapis całej rozmowy z Wioletą Haręźlak oraz interwencyjny program poświęcony sprawie niepublicznego żłobka dostępny jest na naszej stronie rzg.pl

Niepubliczny żłobek, którego dotyczy sprawa jest prowadzony przez firmę zarządzającą niepublicznym przedszkolem. Jej właścicielka wygrała ostatnio postępowanie z miastem o źle naliczane dotacje. Wśród komentarzy dotyczących sprawy pojawiają się również takie, które sugerują odwet magistratu. Urząd kategorycznie odcina się od takiej argumentacji.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.