°C

Fałszywy policjant zainkasował ponad 100 tys. zł.

fot. Marta Czechowska

Przestępcy znowu uderzyli w osoby starsze i posługując się manipulacją doprowadzili jedną z nich do tego, że oddała im ponad 100 tys. zł.

W ostatnim czasie w Zielonej Górze policjanci odnotowali kolejne próby oszukania osób starszych metodą „na policjanta”. Dyżurni zielonogórskiej policji w ciągu kilku ostatnich dni otrzymali kilkanaście zgłoszeń o takich próbach. Niestety jedna z nich powiodła się i 70-letni zielonogórzanin stracił ponad 100 tysięcy złotych.

 Przestępcy manipulowali mężczyzną, pozbawiając go wszystkich oszczędności. Przekonali ofiarę aby udostępniła im dane do swojego konta internetowego, z którego od razu wypłacili pieniądze. Mężczyzna chciał także zawrzeć w banku umowy kredytowe. Na szczęście nie zdążył.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.