°C

Chaos komunikacyjny w centrum?

Ruch w centrum Zielonej Góry sparaliżowany. W naszym mieście trwają obecnie trzy duże inwestycje drogowe: budowa Centrum Przesiadkowego, Trasy Aglomeracyjnej oraz przebudowa wiaduktu na ulicy Batorego.

Utrudnienia w ruchu są nie tylko na Batorego, ale również na Dworcowej i Zjednoczenia. Objazdy nie do końca spełniają swoją funkcję. Ulica Sulechowska w godzinach szczytu jest zakorkowana. Na temat inwestycji drogowych i utrudnień w ruchu mówili dziś goście programu „RZG Interwencje”. Dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami w magistracie – Paweł Urbański – wyjaśniał, dlaczego tak duże inwestycje prowadzone są jednocześnie.

 

 

Duże kontrowersje wzbudza rozbudowa wiaduktu na ulicy Batorego. Część kierowców, przed wprowadzeniem zakazu ruchu na wysokości Urzędu Kontroli Skarbowej, nie zauważała oznakowania i musiała zawracać. W podobnej sytuacji znalazł się radny Zielonej Razem – Filip Gryko.

 

 

Natomiast Piotr Barczak z Prawa i Sprawiedliwości zauważa, że rozkopane miasto tuż przed wyborami to nie przypadek. Miejski radny zwraca też uwagę, że Trasa Aglomeracyjna powinna być już dawno wybudowana.

 

 

Policja apeluje o ostrożność i stosowanie się do oznakowania. Mówi Andrzej Gramatyka, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

 

 

Przebudowa wiaduktu na ulicy Batorego zakończy się we wrześniu, natomiast Centrum Przesiadkowe i Trasa Aglomeracyjna mają zostać oddane do użytku do końca tego roku.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.