°C

Budowlany bubel na ulicy Obywatelskiej

Schody są, ale podjazdu dla wózków nie ma. Mieszkańcy ulicy Obywatelskiej od ponad roku czekają na dokończenie inwestycji z Budżetu Obywatelskiego 2018.

Zadanie związane z budową zjazdu dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, dostało 299 głosów. Piesi mogą korzystać tylko ze schodów:

Mówił Dariusz Michalak, który porusza się na wózku inwalidzkim. Głównym problemem tej inwestycji jest nachylenie terenu i przyległy teren przeznaczony na inwestycje. Z tego powodu zabraknie zjazdu dla osób niepełnosprawnych. Powstanie tylko zejście dla wózków dziecięcych:

Tłumaczył Piotr Dubicki, z Biura Prezydenta Miasta. Zaskoczony brakiem zjazdu jest Marcin Pabierowski. Radny PO uważa, że zostały popełnione błędy na etapie projektowania inwestycji:

Jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się na stronie internetowej magistratu zapytanie ofertowe w związku z tą inwestycją. W ciągu najbliższych miesięcy, oprócz dodatkowego zjazdu, zostaną postawione m.in. lampy oraz barierki. Magistrat na te prace budowlane przeznaczył 150 tysięcy złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.