°C

Budowlany bubel na ulicy Obywatelskiej

Schody są, ale podjazdu dla wózków nie ma. Mieszkańcy ulicy Obywatelskiej od ponad roku czekają na dokończenie inwestycji z Budżetu Obywatelskiego 2018.

Zadanie związane z budową zjazdu dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, dostało 299 głosów. Piesi mogą korzystać tylko ze schodów:

Mówił Dariusz Michalak, który porusza się na wózku inwalidzkim. Głównym problemem tej inwestycji jest nachylenie terenu i przyległy teren przeznaczony na inwestycje. Z tego powodu zabraknie zjazdu dla osób niepełnosprawnych. Powstanie tylko zejście dla wózków dziecięcych:

Tłumaczył Piotr Dubicki, z Biura Prezydenta Miasta. Zaskoczony brakiem zjazdu jest Marcin Pabierowski. Radny PO uważa, że zostały popełnione błędy na etapie projektowania inwestycji:

Jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się na stronie internetowej magistratu zapytanie ofertowe w związku z tą inwestycją. W ciągu najbliższych miesięcy, oprócz dodatkowego zjazdu, zostaną postawione m.in. lampy oraz barierki. Magistrat na te prace budowlane przeznaczył 150 tysięcy złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.