°C

VIDEO – Idę na Plażę

Dziś piosenka zespołu, który gra do dziś, choć w innym niż początkowo składzie, co nie oznacza, że mniej przebojowo, po prostu inaczej. Trzon założycielski w 2007 roku tworzyli Maciej Durczak, Wojciech Łuszczykiewicz i Tomasz Lubert, autorem słów do większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz.

Grupa Video nagrała swój debiutancki singiel w 2008 roku i właściwie od tego momentu zaskakuje nas ciągle chwytliwymi utworami, które nawet dość często zgłasza do różnych konkursów.

W 2010 roku grupa ubiegała się o miano Polskiego Hitu Lata 2010 z piosenką ‚Szminki Róż’ na Bydgoszcz Hit Festiwalu, zajęła ostatecznie dwunaste miejsce po zdobyciu 3,01% głosów telewidzów.
Inny singiel zespołu, piosenka ‚Papieros’, dotarł do piątego miejsca w Polsce na liście Polish Airplay Chart i pierwszego miejsca w Polish Video Chart.

W lutym 2009 z zespołu odszedł jeden z założycieli – Tomasz Lubert. My jednak sięgamy dziś po nagranie, z debiutanckiej płyty, na której Tomek jeszcze grał, dziś utwór plażowy z bardzo barwym teledyskiem!

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.