°C

THE REMBRANDTS / COOLIO / GRZEGORZ TURNAU

Warner Music Polska
 

W tym tygodniu otworzyliśmy przegląd najgorętszych tytułów prezentowanych na antenie Radia Zielona Góra w ciągu ostatnich 25 lat. W każdym tygodniu poznacie 15 najważniejszych tytułów z poszczególnych lat, począwszy od roku 1995, kiedy to na falach eteru pojawił się nasz szyld!

Dziś w głosowaniu The Rembrandts. Coolio i Grzegorz Turnau!

10. The Rembrandts –  I’ll Be There For You
Muzykom z The Rembrandts największy sukces przyniósł przebój ‚I’ll Be There For You’, będący tematem przewodnim popularnego amerykańskiego serialu telewizyjnego ‚Przyjaciele’. Wydany na singlu, osiągnął 17. miejsce na liście Billboardu.
 
https://www.youtube.com/watch?v=RIjTq_OdFvo
 
11. COOLIO, ft. L.V – Gangsta’s Paradise
Singel wydany 2 sierpnia 1995 roku, także na albumie Coolia pod tym samym tytułem, piosenka nalazła się także na ścieżce dźwiękowej do filmu ‚Młodzi Gniewni’ (film 1995). Sample w utworze zaczerpnięte zostały z piosenki Stevie Wonder’a ‚Pastime Paradise’ z 1976 roku.
 
 
12. Grzegorz Turnau – Bracka
‚Bracka’ jest jedną z trzech piosenek zaśpiewanych przez Grzegorza o Krakowie. Utwór znalazł się na czwartym w ogóle, ale trzecim solowym albumie Artysty – ‚To tu, to tam’. Album zyskał status podwójnej platynowej płyty. Słowa piosenki napisał poeta z Warszawy – Michał Zabłocki. 
 
https://www.youtube.com/watch?v=vhuW6Pvwj4I
 
 

Na każde z 15 nagrań w tygodniu możecie głosować. Utwory z największą liczbą głosów wejdą do finału i będą walczyć o miano Hitu 25-lecia Radia Zielona Góra! Wybierzmy go razem!

Efekty tego głosowania co tydzień w piątek po godzinie 18.00 w programie – Same Dobre. W audycji także najbardziej intrygujące hity z każdego kolejnego roku naszego jubileuszu. Zapraszamy!

Pierwsze wydanie już 27 marca!

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku