°C

TEN TONNES Better Than Me

Debiutancki album Tena, autora nowoczesnych indie hymnów, zostanie wydany 5 kwietnia. Ten Tonnes nadal buduje napięcie, dzieląc się nowym utworem 'Better Than Me'.W nowym singlu mroczne, ironiczne teksty kontrastują z podnoszącą na duchu energią.

Tonnes, czyli Ethan Barnett, młodszy brat George’a Ezry, tłumaczy: „Jest tojedna z moich ulubionych pozycji z nadchodzącego albumu. Naprawdę fajnie było ją pisać i wszystko bardzo szybko się złączyło. Kiedy nagrywaliśmy, grałem na wszystkich instrumentach (z wyjątkiem perkusji), bo tak zawsze tworzyłem moje płyty. To było cudowne wrócić do tego sposobu nagrywania i komponowania utworu. Jestem podekscytowany wynikiem inie mogę się doczekać, aby wyjść i grać na żywo”.

 

Artysta odkrywa „wzloty, upadki i rzeczy pomiędzy miłością i związkami”, z dystansem podchodzi do pechowych miłosnych doznań, a sam album eksploruje również emocje młodego mężczyzny, który pragnie doświadczyć życia poza rodzinnym miastem.

 

Poza Danem Grechem, Tonnes współpracował z producentem Hugo Whitem, a na niektórych utworach pojawiają się także koledzy White’a z zespołu Maccabees, Rupert Shepherd (bas) i Sam Doyle (perkusja). Przy albumie współpracowali też Crispin Hunt (Florence + The Machine, Jake Bugg, Lana Del Rey) i Luke Potashnick (Charlie Puth, James Blunt).

 

Ten Tonnes zyskał duże poparcie ze strony wszystkich mediów. Do wsparcia radiowego należeli Annie Mac, Huw Stephens i Jacka Saundersa z BBCRadio 1, a także Jo Whiley z BBC Radio 2 i Johna Kennedy’ego z Radio X. Jego obecna europejska trasa z bratem Georgem Ezrą kończy rok koncertowania. Grał już napakowane areny ze Stereophonics, prowokował chaotyczne sceny z Rat Boyemi, zdobywał tłumy podczas trasy z Tomem Grennanem. Przypomnijmy, że w październiku Ten Tonnes wystąpił w Polsce na warszawskim Torwarzeprzed koncertem Georga Ezry. Artysta rozpocznie 2019 r. od trasy jako headliner, której zwieńczeniem będzie jego największy dotychczas koncert w londyńskiej Scali.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.