°C

SAMI – Lato 2010

Spontaniczny Atak Muzycznej Intuicji oficjalnie zadebiutował w roku 2000. Piosenka 'Lato 2000' trafiła wtedy na playlisty rozgłośni radiowych w całej Polsce.

Singiel już w pierwszym tygodniu od premiery pojawił się na 1. miejscu listy Airplay Chart tworzonej na podstawie playlist 120 polskich stacji radiowych. Taka sytuacja – debiut i od razu 1. miejsce – zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy!

W roku 2000 ukazał debiutancki album grupy zatytułowany po prostu Sami. Do pierwotnego składu Samych, co warto przypomnieć, należał Piotr Kupicha, późniejszy lider zespołu Feel. Część materiału muzycznego Samych, wypracowanego wspólnie z Kupichą w początkowej fazie działalności zespołu, trafiło zarówno na pierwszy, jak i na drugi album grupy Feel. 

 

Ciekawostką jest też fakt, że zespół wystąpił na KFPP w Opolu w 2008 roku, wykonując podczas koncertu Superjedynki utwór ‚Lato 2000’ wspólnie z Piotrem Kupichą i grupą Feel.

 

W 2010 Totalizator Sportowy wyprodukował spot reklamowy z motywem muzycznym pochodzącym z utworu ‚Lato 2010’, nowej wersji kultowego ‚Lata 2000’.  Która wersja lata brzmi ciekawiej?


Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.