°C

REPUBLIKA / U2 / EDYTA BARTOSIEWICZ

Warner Music
 

Wczoraj otworzyliśmy przegląd najgorętszych tytułów prezentowanych na antenie Radia Zielona Góra w ciągu ostatnich 25 lat. W każdym tygodniu poznacie 15 najważniejszych tytułów z poszczególnych lat, począwszy od roku 1995, kiedy to na falach eteru pojawił się nasz szyld!

Dziś w głosowaniu tygodnia o nominację do finalnego rankingu powalczą hity grupy Republika, filmowy singiel U2 i szałowa Edyta Bartosiewicz!

4. REPUBLIKA – Zapytaj Mnie Czy Cię Kocham
7 utwór na płycie ‚Republika Marzeń’ – szóstym albumie studyjnym grupy Republika, nagranym w studiu Hendrix w Lublinie, wydanym przez Pomaton EMI. Aranżacja, produkcja, słowa i kompozycja – Grzegorz Ciechowski.

https://www.youtube.com/watch?v=IyBnzCJJx_g

 

5. U2 – Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me – piosenka ze ścieżki dźwiękowej filmu ‚Batman Forever’ Joela  Schumachera, wydanej w 1995 roku. Utwór zajął 2. miejsce na brytyjskiej liście singli. Piosenka, mająca glamrockowe brzmienie, stała się przebojem w Stanach Zjednoczonych, otrzymała też nominację do MTV Movie Award. W Irlandii oczywiście zajmowała topową pozycję.

Piosenka była grana podczas każdego koncertu będącego częścią trasy PopMart Tour (jako bis). Po długiej przerwie utwór powrócił do setlisty na trasie 360° Tour. Został tam zagrany na większości koncertów w 2010 i 2011 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=e7N8J6rTZrA

 

6. EDYTA BARTOSIEWICZ – Szał
Pierwszy promocyjny singel albumu ‚Szok’n’Show’ Edyty, nagrany w Studio S-4 w Warszawie, z realizacją ówczesnego męża piosenkarki – Leszka Kamińskiego. Muzyka i tekst są autorstwa samej Edyty. To jeden z największych przebojów Bartosiewicz. Videoclip do utworu otrzymał nominację do nagrody Fryderyka, wygrał plebiscyt czytelników magazynu rockowego Brum na najlepsze video 1995 roku.

 

Na każde z 15 nagrań w tygodniu możecie głosować. Utwory z największą liczbą głosów wejdą do finału i będą walczyć o miano Hitu 25-lecia Radia Zielona Góra! Wybierzmy go razem!

Efekty tego głosowania co tydzień w piątek po godzinie 18.00 w programie – Same Dobre. W audycji także najbardziej intrygujące hity z każdego kolejnego roku naszego jubileuszu. Zapraszamy!

Pierwsze wydanie już 27 marca!

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku