°C

Afera ZZUM w ratuszu

fot. Janusz Życzkowski

W poniedziałek o 14 odbędzie się nadzwyczajna sesja zielonogórskiej rady miasta. Radni zajmą się sytuacją w Zielonogórskich Zakładach Usług Miejskich i zarzutami o malwersacje finansowe i mobbing. Afera ujrzała światło dzienne po samobójczej śmierci głównej księgowej firmy. Kobieta zostawiła list, w którym przedstawiła zarzuty względem zarządu spółki.

Sprawę potwierdziła prokuratora w Zielonej Górze:

 

 

Mówił prokurator Zbigniew Fąfera.

Z pytaniami o sytuację w spółce zwróciliśmy się do prezesa ZZUM Janusza Jankowskiego. Ten odmówił komentowania tragicznej śmierci kluczowego pracownika spółki i zarzutów:

 

 

W sprawie jest wiele pytań. Jedno z nich dotyczy nadzoru nad działalnością spółki. Radio Zielona Góra zwróciło się z pytaniem do prezydenta o to, od kiedy wiedział o problemach ZZUM.

Janusz Kubicki unikał odpowiedzi:

 

 

Janusz Kubicki na portalu społecznościowym złożył kondolencje i zapowiedział współpracę z prokuraturą.

Afera niepokoi radnych. Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Barczak złożył w ratuszu wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej:

 

 

Tymczasem w sprawie nieprawidłowości pojawiają się kolejne niepokojące informacje. Do mediów trafił list anonimowych autorów podpisujących się jako pracownicy Palmiarni, Miejskiego Zakładu Pogrzebowego i Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w którym szczegółowo opisywane są nieprawidłowości: mobbing, niegospodarność, nepotyzm i działanie na szkodę mieszkańców. 

W rozmowie z nami radny Tomasz Nesterowicz z SLD ujawnił, że anonimowe informacje dotyczące funkcjonowania miejskich spółek były znane już wcześniej:

 

 

Nadzwyczajna sesja rady miasta poświęcona sytuacji w Zielonogórskich Zakładach Usług Miejskich zaplanowana jest w poniedziałek o 14. w ratuszu. Relacje na antenie Radia Zielona Góra.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie, uprawnionym organom.