°C

Wybory prezydenckie. Politycy podzieleni

Fot. Pixabay
 

Czy 10 maja to dobry termin na wybory prezydenckie? Z powodu pandemii koronawirusa, opinie w tej sprawie są podzielone.

Dyskutowali na ten temat goście „Politycznego Podsumowania Tygodnia” w Radiu Zielona Góra. Wg Sławomira Kotylaka, miejskiego radnego PO-KO, wybory prezydenckie powinny zostać przesunięte. Zdaniem samorządowca, głosowanie korespondencyjne poprzez Pocztę Polską to również niedobry pomysł:

Sławomir Kotylak dodał ponadto, że jest za wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego, co umożliwiłoby przesunięcie wyborów na inny termin. Wg Jacka Budzińskiego, radnego PiS-u, taka decyzja niosłaby ze sobą szereg problemów:

– Dobrym rozwiązaniem byłoby głosowanie przez internet – twierdzi Tomasz Bratkowski z Konfederacji:

Przypomnijmy, wicepremier Jarosław Gowin zaproponował zmiany w Konstytucji, aby można było przedłużyć kadencję prezydenta Andrzeja Dudy o 2 kolejne lata. Do pomysłu wicepremiera odniósł się Arkadiusz Dąbrowski z PSL-u:

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku