°C

J. Budziński: e-learning trzeba przećwiczyć

fot. Pixabay
 

Od wczoraj, zgodnie z rozporządzeniem ministerialnym, obowiązkowe jest zdalne nauczanie. W Zielonej Górze jednak pierwsza próba uruchomienia platform edukacyjnych skończyła się zawieszeniem serwerów.

Radny Jacek Budziński z klubu Prawa i Sprawiedliwości wskazuje, że jako nauczyciel w III Liceum Ogólnokształcącym, nie miał do tej pory kłopotów z internetowym prowadzeniem zajęć, ale zaznacza, że system trzeba przećwiczyć i się do niego przygotować:

Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania zielonogórskiej Rady Miasta wskazywał też, że jeżeli przerwa w szkołach zostanie przedłużona, trzeba będzie pomyśleć o przesunięciu egzaminów i ewentualnie innym sposobie rekrutacji do szkół i na studia:

Przerwa w szkołach została na razie przedłużona do świąt wielkanocnych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku