°C

Pamiętamy! Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Zielonej Górze

 

Dziś w Zielonej Górze uczczono pamięć poległych żołnierzy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w konkatedrze. Później nastąpił przemarsz orkiestry wojskowej, kompanii honorowej, pocztów sztandarowych, oraz pozostałych uczestników obchodów pod pomnik Żołnierzy Wyklętych na placu majora Adama Lazarowicza. 

Na obchodach obecny był między innymi poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna, który cieszył się, że na uroczystościach pojawiło się wielu młodych ludzi:

Trudna historia powojenna obliguje nas do tego byśmy pamiętali o tych, którzy byli wierni Polsce – mówił historyk Marek Budniak, radny miasta Zielona Góra z Prawa i Sprawiedliwości:

Uroczystości uświetnili uczniowie z Zespołu Edukacyjnego nr 8 w Zielonej Górze. Przygotowali oni widowisko słowno-muzyczne ku pamięci żołnierzy wyklętych.

fot. Mateusz Gadomski

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku