°C

WFOŚiGW dofinansuje retencję wody oraz strażaków

fot. M. Czechowska
 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna realizacje dofinansowania programów Mały Strażak i Moja Woda.

Mały Strażak to coroczny program, który dofinansowuje zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie całego województwa lubuskiego. Tym razem 250 jednostek OSP złożyło wnioski o pełne dofinansowanie najpotrzebniejszych narzędzi strażackich. Mówi Mariusz Herbut, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Zielonej Górze:

Z kolei ogólnopolski program Moja Woda, ma na celu dofinansowanie budowy zbiorników retencyjnych dla osób indywidualnych. Fundusz ma pokrywać 80% wartości budowy instalacji. Dofinansowanie można dostać na różne formy retencji, dodaje Mariusz Herbut:

W tym roku wnioski do programu Moja Woda można składać do wyczerpania puli 4 milionów złotych. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku