°C

Duda o Trybunale Stanu: Jak o tym słyszę, przychodzi mi do głowy rosyjski gaz

fot. PSG
 

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda odniósł się do zapowiedzi polityków opozycji w kwestii postawieniu go przed Trybunałem Stanu. Jak stwierdził, lata przepłacania przez Polskę za rosyjski gaz, to coś czym Trybunał Stanu mógłby się zająć.

Prezydent zadeklarował również w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”, który ukazał się w poniedziałek, że jeśli wygra, jego druga kadencja będzie inna od pierwszej.

„Gdy słyszę o Trybunale Stanu, od razu przychodzą mi na myśl lata przepłacania za rosyjski gaz. Dziś udało się odzyskać jakieś 6 mld zł. To trzy razy tyle, ile wynosi koszt przekopu Mierzei Wiślanej, na którym tak bardzo Rafał Trzaskowski chciałby zaoszczędzić”

– czytamy w „

„Jeśli wygram, to oczywiście moja druga kadencja będzie inna od pierwszej, bo wyzwania, które stoją przed Polską, są dziś inne niż te z 2015 r.”

– powiedział Andrzej Duda. Wyjaśnił, że „kryzys spowodowany koronawirusem będzie wymagał szybkich, śmiałych i nieszablonowych decyzji”.

„Musimy dopilnować, żeby bezrobocie nie poszybowało w górę, ale taż tak odnaleźć się w tej rzeczywistości, żeby stworzyć i wykorzystać nowe szanse dla Polski”

– wskazał.

Prezydent pytany, czy po ewentualnych wygranych wyborach „pokaże swoje prawdziwe oblicze” i uzyska „większą niż do tej pory niezależność od Nowogrodzkiej”, odpowiedział:

„Nie mam innej twarzy niż ta, którą znają Polacy z tysięcy spotkań ze mną”.

Cała rozmowa z Andrzejem Dudą na łamach tygodnika „Do Rzeczy”.


CZYTAJ TAKŻE: Nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki w zakresie uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009–2010 – wytknęła NIK w raporcie ujawnionym w lipcu 2018 roku. Zdaniem NIK, zarówno minister gospodarki, jak i PGNiG nie wykorzystali w pełni swoich możliwości negocjacyjnych, nie podejmując próby uzyskania w zamian za zgodę na postanowienia korzystne dla strony rosyjskiej równoważnych korzyści dla Polski więcej

NIK krytycznie o negocjacjach z Gazpromem w latach 2009-2010

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku