°C

Koalicja PO-PSL-SLD w regionie traci większość

Sejmik Lubuski - fot. J.Zyczkowski
 

Rządząca regionem koalicja PO-PSL-SLD traci większość w lubuskim sejmiku. Dziś przed południem Klub Koalicji Obywatelskiej opuścił Edward Fedko, który poinformował o przejściu do nowopowstałego Klubu Samorządowe Lubuskie. Tym samym liczba radnych koalicji wynosi 14, podczas gdy opozycja posiada 16 głosów.

W rozmowie z nami Edward Fedko wyjaśniał przyczyny swojej decyzji. Jak mówił, jednym z głównych powodów była chęć pozostania bezpartyjnym co jest mu potrzebne w rozmowach z samorządowcami:

W ocenie Edwarda Fedko nowa sytuacja w sejmiku nie musi oznaczać zmian w rządzącej koalicji, ma natomiast zmusić do refleksji zarząd regionu:

Nową sytuację polityczną w lubuskim sejmiku skomentował na antenie Radia Zachód Zbigniew Kościk, radny PiS:

Do sprawy odniósł się również w Wiadomościach Radia Zachód o godz. 14:00 radny Sebastian Ciemnoczołowski (klub PO-KO) oraz Łukasz Mejza (Bezpartyjni Samorządowcy):

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku