°C

Gazprom oddał PGNiG 1,5 mld dolarów

fot. Zbigniew Bodnar
 

Jerzy Kwieciński, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa poinformował, że na konto polskiej spółki trafiła kwota zasądzona od Gazpromu przez Trybunał Arbitrażowy.

„Z zadowoleniem informuję – właśnie otrzymałem potwierdzenie, że pieniądze od GazpromEN są już na naszym koncie PGNiG”

– napisał Kwieciński na Twitterze. Wczoraj spółka informowała, że Gazprom dokonała przelewu na konto PGNiG, ale jeszcze się na nim nie pojawiły. Chodzi o kwotę 1,5 mld USD.

Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał 30 marca wyrok w sprawie między PGNiG a Gazpromem i Gazprom Export. Postępowanie dotyczyło ceny kontraktowej, obowiązującej w dostawach gazu do Polski na mocy kontraktu jamalskiego.

Trybunał zmienił formułę cenową na korzyść strony polskiej, wiążąc ją z rynkiem europejskim. Nowa, niższa cena ma dotyczyć dostaw realizowanych od 1 listopada 2014 roku, kiedy to PGNiG złożyło wniosek w sprawie renegocjacji tejże formuły.


CZYTAJ WIĘCEJ: PGNiG przekazało Gazpromowi oświadczenie woli zakończenia obowiązywania kontraktu jamalskiego z dniem 31 grudnia 2022 roku – poinformowała w piątek spółka w komunikacie giełdowym.

PGNiG nie przedłuży umowy z Gazpromem

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku