°C

Od dziś złożysz wniosek o świadczenie Dobry Start

fot. M. Czechowska
 

Od dziś zielonogórzanie mogą składać wnioski do programu "Dobry Start". Świadczenie, nazywane inaczej 300 plus, jest wypłacane rodzicom i opiekunom na zakup wyprawki szkolnej dla dziecka.

 Mówi Wioletta Grabowska, naczelnik Wydziału Świadczeń Rodzinnych w zielonogórskim magistracie:

Od dzisiaj wnioski  przyjmowane będą drogą internetową, natomiast od 1 sierpnia będzie je można złożyć tradycyjnie, w formie papierowej. Urzędnicy przypominają jednak, że wciąż obowiązują ograniczenia związane z pandemią koronawirusa:

Ci, którzy złożą wnioski w czasie wakacji, otrzymają świadczenia do końca września. Termin składania wniosków ramach programu Dobry Start upływa z końcem listopada.

Wydział Świadczeń Rodzinnych przypomina też, że w tym roku nie trzeba składać wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus:

Według wyliczeń, miesięcznie do zielonogórzan, w ramach programu Rodzina 500 plus, trafia około 12 milionów złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku