°C

Nowa ścieżka rowerowa połączy miasto z jeziorem Sławskim

fot. Pixabay
 

Czy miasto Zielona Góra połączy się ścieżką rowerową z powiatem nowosolskim? Jest na to szansa w ramach programu „Kolej na rower” realizowanego przez powiat nowosolski. Wszystko jednak w rękach Urzędu Marszałkowskiego, który kwestionuje przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na tę inwestycje.

Do wypełnienia między obydwoma samorządami został 12-kilometrowy odcinek między Otyniem, a Zatoniem. Tomasz Sroczyński, radny Zielonej Góry przypomina, że od wielu lat trwają prace nad łączeniem miasta z ościennymi gminami:

Do projektu budowy ścieżek Zielona Góra musi wnieść 15 procentowy udział. Utworzenie ścieżki rowerowej między Zatoniem a Otyniem, sprawi że rowerami z Zielonej Góry będziemy mogli dojechać aż do Sławy i Wolsztyna.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku