°C

Filharmonia przesłucha skrzypków z całej Polski

fot. A. Adaszyńska
 

Filharmonia Zielonogórska przeprowadzi przesłuchania muzyków z całej Polski, do pierwszych skrzypiec swojej orkiestry. Artyści zaprezentują swoje umiejętności 15. czerwca w gmachu zielonogórskiej Filharmonii.

W marcu, w placówce zwolniło się jedno miejsce dla skrzypka. Filharmonia Zielonogórska poszukuje utalentowanych muzyków.  Aby aspirować do miana pierwszych skrzypiec, trzeba mieć odpowiednie wykształcenie. Mówi Krzysztof Kowalik, inspektor orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej.

Przesłuchanie składa się z kilku etapów. Muzycy będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w praktyce – dodaje Krzysztof Kowalik:

Zgłoszenia do końca maja przyjmuje inspektor orkiestry. Przesłuchania odbędą się 15. czerwca. Szczegóły na stronie internetowej Filharmonii Zielonogórskiej.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku